Mindearrangement
Allan Rasmussen
Lørdag 3. september

Tilmeldte spillere til Mindearrangement for Allan Rasmussen
Ved tilmeldingsfristens udløb den 1. september 2011 var der tilmeldt 70 spillere fra 22 klubber:

Rating
NrNavnKlubDKELO
1 IM Simon Bekker-JensenBrønshøj Skakforening 2408 2409
2 IM Jens Ove Fries NielsenViborg Skakklub 2364 2387
3 FM Jacob CarstensenBrønshøj Skakforening 2359 2372
4 FM Kåre Hove KristensenSkakklubben Nordkalotten 2289 2296
5 FM Björn AnderssonHelsinge Skakklub 0 2286
6 FM Lars Aaes NielsenSkakklubben Nordkalotten 2238 2259
7 Peter Erik OlsenSkakklubben Seksløberen2209 2247
8 FM Flemming Bo LarsenSkakklubben K41 2192 2232
9 WIM Oksana VovkBrønshøj Skakforening 2207 2212
10 Martin Rosenkilde PedersenHillerød Skakklub 2155 2186
11 Ib Hother AndersenHillerød Skakklub 2152 2183
12 Peter Brondt PedersenBrønshøj Skakforening 2122 2148
13 Nicolai Kvist Brondt PedersenBMS Skak 2117 2133
14 Nicholas Roland NielsenHelsingør Skakklub 2078 2129
15 Claus B. OlsenSkakforeningen Odysseus 2054 2128
16 Jacob HøyerFuresø Skakklub 2048 2123
17 Jesper VejSkakforeningen Øbro 2038 2081
18 Thomas KirknelArbejdernes Skakforening Af 04 2010 2052
19 Jan Kaya-MortensenAllerød Skakklub 2011 2051
20 Martin HaubroBMS Skak 2038 2050
21 Rune Egede AndersenBrønshøj Skakforening 2004 2050
22 Svend SteenstrupHelsinge Skakklub 1952 2021
23 Rasmus PapeHelsinge Skakklub 1997 2017
24 Henrik MortensenHorsens Skakforening 1965 2012
25 Svend Erik Førby SørensenHelsingør Skakklub 1834 2004
26 Palle SkovHillerød Skakklub 2001 2002
27 Frode Benedikt NielsenFrederiksberg Skakforening 1896 2000
28 Henrik Stockflet JørgensenHolbæk Skakklub 1868 1992
29 Søren Bull AndersenEgedal-Jyllinge Skakklub 1970
30 Kristian BjørneboeHelsingør Skakklub 1938 1959
31 Peter Stein HolstHolbæk Skakklub 1788 1959
32 Morten Breinholt Bekker-JensenBrønshøj Skakforening 1866 1953
33 Mikael RamkildeAllerød Skakklub 1937
34 Jes Jacob West KnudsenAllerød Skakklub 1848 1927
35 Birger HagstrømAllerød Skakklub 1757 1874
36 John K. SørensenHelsinge Skakklub 1768 1851
37 Carsten RandlovArbejdernes Skakforening Af 04 1771 1845
38 Flemming BorgAllerød Skakklub 1692 1816
39 Lars K. JohansenAllerød Skakklub 1617 1812
40 Steen KopperbergFrederiksværk Skakklub 1616 1808
41 Torben ChristensenSkakforeningen Øbro 1798
42 Leo Kresten Roland NielsenHelsingør Skakklub 1589 1744
43 Niels Jørgen ChristiansenHelsinge Skakklub 1423 1739
44 Henrik Falk LarsenEnkeltmedlem 1. HK 1621 1728
45 Mikael SylvestSkakklubben Nordkalotten 1684
46 Kim Alex OlsenFredensborg-Humlebæk Skakklub 1670 1643
47 Lars Ørnbo SkovleHelsinge Skakklub 1401 1670
48 Jan Langkilde NielsenSkakforeningen Odysseus 1670
49 Johnny RungeHelsinge Skakklub 1654
50 Svenn JensenHelsingør Skakklub 1630
51 Jørn VestergaardHelsinge Skakklub 1599
52 Svend Aage RandAllerød Skakklub 1420 1552
53 Dorte Breinholdt Bekker-JensenHelsinge Skakklub 1514
54 John SøAllerød Skakklub 1462
55 Just DamgårdHelsinge Skakklub 1403
56 Peter AagaardHelsinge Skakklub 1384
57 Hans Henrik FischerHelsinge Skakklub 1361
58 Hardy HansenAllerød Skakklub 1355
59 Samuel Peter Heine MaySkakforeningen Øbro 1300
60 Erik HvalsøeHillerød Skakklub 1269
61 Gert CorvilHelsinge Skakklub 1267
62 Finn Bang ChristensenSkakklubben Nordkalotten 1169
63 Enoch FogelbergHelsinge Skakklub 1156
64 Jens Palludan RubergSkakklubben Nordkalotten 1085
65 Thomas AndersenFrederikssund Skakklub 1052
66 Markus Andreas BaadsgaardHillerød Skakklub 1005
67 Christian Riisager PedersenHelsinge Skakklub 1000
68 John SchjølinHelsinge Skakklub 1000
69 Henriette LundSkakklubben Nordkalotten 0
70 Mikkel M. JacobsenArbejdernes Skakforening Af 04 0

    Flere turneringer på Skakturnering.dk    5. april 2020